Servo Motor ve Servo Sürücü Fiyatları

servo motor ve sürücü fiyatları
Servo Motor ve Sürücüleri

Masaüstü cnc router modelleri olsun ahşap cnc çeşitleri olsun hemen hemen tüm Cnc routerlar için kullanılan servo sistemler, farklı güçlerde AC motoru ve bu motora bağlı enkoderi bulunan ve sürücüleri vasıtasıyla kontrollü olarak hareket eden yüksek performanslı ve hassas hareket sistemleridir. Bu motorları kullanırken kesinlikle çok dikkat edilmelidir. Eğer bu motorların dönme açıları iyi ayarlanmazsa makinenizde problemler yaşama ihtimaliniz artacaktır. Özellikle hassas bir şekilde çalışma yapılacaksa servo motorları kullanırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer servo motorlar yanlış bir şekilde kullanılacak olursa yapacağınız işlemeler ya da kesimlerde sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

Fiyat: iletişime geçiniz.

Devam

Cnc Router Yapımı İçin Gerekli Parçalar

Merhabalar arkadaşlar.Sizlere bu yazımda cnc router yapımı için hangi parçalar gereklidir, cnc router yapmak için hangi malzemeler kullanılır bundan bahsedeceğim.

Cnc router ile ilgili bir çok bilgilendirici yazıyı ve videoyu sitemizde paylaşıyoruz. Bugün sizlere iyi bir cnc router yapımı için gerekli temel malzemeleri anlatacağım. Malzemelerden bazıları, eksen sürücü kartı, lineer kızak, mil, step motor ve step sürücü, spindle motor ve invertörüdür. Bunlar bir cnc yapmak için en temel parçalardır arkadaşlar. Bunlar dışında da yine çeşitli parçalar gerekmektedir.

Servo motor ve sürücüleri

cnc router parçaları
Kaliteli ve iyi bir cnc router modelinde en önemli parçalardan birisi kesinlikle servo motorlardır. Servo motorlar yüksek çözünürlüklü enkoder, DC veya AC motor ve çok fonksiyonlu sürücüden oluşur. Servo motorlar step motorlardan daha farklı olarak çalışırlar. Step motorlara göre daha hızlı olan servo motorların ücretleri yüksek olsada step motorlara göre sarsıntısız hareketler sergilemesi de yine çok tercih edilmesinde sebep olmaktadır.

Tavsiye İçerik: Servo motor ve servo sürücüler

Step Motor ve Sürücüleri

cnc router-parçaları-step-motor
Bu motorlar adlarından da anlaşılacağı üzere adım motorlardır. Adım adım döndükleri için servo motorlara göre daha yavaştırlar ve sarsıntılı çalışırlar. Genelde piyasada satılan step motorlar 150-200 adım atarak çalışırlar.

Tavsiye İçerik: Step motor ve sürücü fiyatı

Mach3 CNC Router

cnc router yapımı
Bu program ile cnc router makinenizi kontrol edersiniz. Mach3 kontrol kartları usb ile bilgisayarınıza bağlanabilir ve bu şekilde cnc makinenizin eksen hareketlerini ve devrini ayarlayabilirsiniz. Yine bu kontrol kartının farklı özellikleride vardır.

Tavsiye İçerik: Mach3 kontrol kartları ve fiyatı

CNC Router ve Lineer Rulman Sistemleri

CNC Routerlarda sıklıkla kullanılan, bütün yükü taşıyan kare kızak ve indüksiyonlu mil sistemleri çok önemlidir. Eğer bu mil sistemlerine gereken önem verilmez ise cnc routerunuzda zaman geçtikçe çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Özellikle vidalı mil ve kramayer sistemleri cnc makineniz için olmazsa olmaz parçalar arasındadır. Eğer bu parçaları doğru bir şekilde seçmezseniz makinenizin gerek eksen hareketleri gerek yatak kısmında çeşitli sorunlar meydana gelir.

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna geldik. Elimden geldiğince sizlere cnc router parçaları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Aklınıza takılan sorular varsa yorum formu ile sorabilirsiniz. Ayrıca güncel fiyat listemiz içerisinden de uygun, kaliteli ve en iyi cnc router modelini seçerek işlerinizde kullanabilirsiniz.

Mach3 Kontrol Kartları

mach3 kontrol kartları
Mach3 Kontrol Kartları

CNC Routerda beyin görevini üstlenen ve her eksen sürücüsüne ayrı ayrı sinyal gönderen mach 3 kartı; tezgahı kontrol eden karttır. Bir cnc router makinesinde olmazsa olmaz kartlardandır. Eğer bu karttan elinize yoksa sizlere çok uygun fiyatlarda ve garantili olarak bu kartlardan sağlayabiliriz. En uygun fiyatlar için bize ulaşın.

Fiyat: iletişime geçiniz.

Devam

Doğrusal Rulman ve İndüksiyonlu Mil

doğrusal rulman indüksiyonlu mil
İndüksiyonlu Mil ve Doğrusal Rulman Fiyatları

CNC Routerlarda kullanılan en önemli malzemelerden olan yataklama elemanlarından indüksiyonlu mil ve doğrusal rulman fiyatlarını sitemiz içerisinde görebilirsiniz. Birçok farklı modeli (alt destekli mil gibi) ve uygulama yöntemi bulunur. Bu ürüleri kullanırken dikkatli olmanızda fayda var. İhtiyacınıza uygun ürün fiyatı için tıklayabilirsiniz. Sizlere profesyonel ekibimiz ile destek sağlarız.

Fiyat: iletişime geçiniz.

Devam

Kare Kızak Arabaları ve Lineer Ray

kare kızak arabaları
Lineer Ray ve Kare Kızak Arabaları

CNC Routerlarda kullanılan yataklama elemanlarından olan kızaklar ve araba seçimi çok kritiktir. Birçok farklı modeli ve uygulama yöntemi bulunur. Küçük bir ürün gibi görünsede makineniz için olmazsa olmaz elemanlarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu ürünlerden elimizde bulunmaktaıdr. İhtiyacınıza uygun ürün fiyatı için tıklayın

Fiyat: iletişime geçiniz.

Devam

Step motor ve Step sürücü Fiyatları

step motor ve step sürücü
Step Motor ve Sürücüleri

Cnc makinelerinde kullanılan step motorlar, adım sayarak hareket eden elektrik motorlarıdır. Bir çok farklı güç ve hassasiyette modelleri bulunmaktadır. Step motorların hareket edebilmesi için sürücülere ihtiyaçları vardır. Bir de bu motorların diğer ismi adım motorlardır. Bu ismi verilmesinin sebebi ise adım adım çalıştığı içindir. Ayrıca microstep özellikli modelleri de inceleyebilirsiniz. Bu modeller de aynı servo motorlar gibi çok dikkatli kullanılmalıdır. Yapılacak bir hata sonucunda ürününüz düzgün işlenmeyebilir ve makineniz zarar görebilir. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına sizler tavsiyemiz profesyonel kişilerden destek almanız yönünde olacaktır.Her türlü soru ve görüşünüz için iletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat: iletişime geçiniz.

Devam

Freze Çakısı Fiyatları

freze çakısı
Kesici bıçak

Merhabalar arkadaşlar. Sizlere bu yazımda CNC router imalatının olmazsa olmazı freze çakısı bir diğer adıyla kesici bıçaklar hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Freze çakısı isimli bu uçlar, iş parçası üzerinden talaş kaldırarak malzemeyi şekillendirir. Bir çok farklı boy ve ebattaki çakı fiyatları için…

Fiyat: iletişime geçiniz.

Devam

Şimdi Ara