Alçıpan Kesim Denemesi

Cnc Router ile Alçıpan Kesimi

Daha önceki uygulama örneklerinde hemen hemen bütün malzemleri işledik ve test etmeye devam ediyoruz. Bu yazıda CNC router modellerimiz ile inşaat sektöründe sık kullanılan Alçı ve Alçıpan Panelleri kestik. Örnek videomuzda alçı panel üzerine CNC tezgahta V çakı ile katlama çizgileri açtık.


CNC Router ile Alçıpan İşleme

CNC tezgahların kullanımı yaygınlaşıyor ve sunduğu cazibeler ile yaygınlaşmaya hızla devam edecektir. Cncye rastlamaya pek alışık olmadığımız sektörlerden biriside İnşaat sektörü. Halbuki bölünebilir alanlarda, tesisat gizlemede, yalıtım elde etmek için alçıpan panel kullanımı vazgeçilmezdir.

Alçı ve alçı panellerin uygulaması ise oldukça ustalık gerektirir. Yapılan herhangi bir hata görselliği bozacağı için kusur olarak kabul edilir. Adetli yapılan işlerde standartın tutturulması, tasarım ve dekor işlerinde ise istenilen sonucun yakanabilmesi için cnc router tezgahlarının kullanımı önem arz etmektedir.
Aşağıda izleyeceğiniz videoda alçıpan panel üzerinde katlama yapılarak kare kesitli kapalı bir şekil oluşturulmak isteniyor. Bunun için 90 derece V bıçakla büküm çizgileri üzerinden kesimler yapılmaktadır.

Sonrasında ise yapılan motif çalışmasını görüceksiniz.

CNC Router ile Alçıpan panel kesimi
CNC Router ile Alçıpan panel kesimi

cnc kesim alçıpan
cnc kesim alçıpan

Maintek ekibi olarak onlarca farklı malzeme üzerinde, farklı amaçlara yönelik işlemeler yapmaktayız. Yapmaya devam edeceğiz.
CNC router için tercih yaparken firmanın tecrübesini, sunduğu hizmetleri mutlaka araştırın. Mümkünse işleme videolarını izleyin ve deneme kesimleri yaptırın.

Şimdi Ara