CNC Router ile Folyo Kesimi

Mini CNC Folya Kesimi

Cnc Router makineleri işleyeceği materyal üzerinden talaş kaldırarak şekillendirme yaparlar. Bu durum ise kağıt, karton gibi malzemelerin işlenmesini imkansız kılar. Ancak, video izleyeceğiniz kesme bıçakları ile kağıt, folyo, vinil vb. malzemeleri talaş kaldırmadan işleyebilirsiniz. Elimizde bulunan diğer mini cnc router modelleri için sitemize bakabilirsiniz.


Mini CNC Router ile Kağıt Folyo Kesme

Mini cnc tezgahlarında, spindle motora takılan freze çakıları belirli devirde dönerken farklı yönlerdeki kontrollü eksen hareketleri ile malzemeye yaklaşır ve malzeme üzerinden ufak talaş parçaları kaldırarak istenilen formu verir.

Tabiki bu talaş kaldırımı sırasında malzemeye bıçak tarafından bir kuvvet uygulanır. Malzememiz tablaya doğru bir şekilde sabitlendi ise malzeme sabit kalırken freze bıçağının sıyırdığı parça malzemeden ayrılır.

Kağıt, karton, folyo, vinil gibi malzemeleri ise klasif frezeleme (yukarıda anlattığım) yöntemi ile işlemek imkansızdır. Bunun nedeni ise talaş kaldırmak için uygulanan kuvvete malzememiz dayanamayacağı için istemediğimiz şekilde kopar veya parçalanır (sabit kalmaz). Bu durumda yapılan işlemin hatasız ve kaliteli bir şekilde olması için makinenizin sağlam ve dayanıklı olması şarttır. Elimizde bulunan ürünlerin kalitesi konusunda bizlere güvenebilirsiniz.

Maintek CNC Ar-Ge ekibinin size sunduğu yöntem ise bu gibi ince ve zayıf malzemeleri neşter benzeri bıçakları sürükleyerek kesmektir. Videoda izlediğiniz bıçak özel bilyalı yapısı ile her yöne dönebilir ve böylece istediğiniz her türlü şekili çıkartabilirsiniz.


CNC Router Folyo
Mini CNC Router Folyo, Kağıt Kesim Örneği

Mini cnc router ürünlerimize kolaylıkla takabileceğiniz bu aparat ile sürükleyerek bir çok ince materyal üzerinde kesim yapabilirsiniz.

Aparata Sahip olmak için lütfen iletişime geçin.

Şimdi Ara