Mini Cnc T-Çakı Kullanımı

Mini Cnc T-Çakı ile O-ring Kanalı

Mini CNC router tezgahlarında parmak freze, küresel ve gravür kesici bıçakları ile birçok işleme örneği görebilirsiniz ama T çakı ile ilgili çok az video var. T-bıçak ile yaptığımız alüminyum döküm parçanın içine O ring kanalının nasıl açıldığını gösteren uygulama aşağıda…


Mini Cnc Router İle T Bıçak Kullanımı

T şeklinde, daha doğrusu ters T şekilli işleme yapan bıçaklar ile çoğu freze çakısı dolu yüzeylere dik olarak girerek işleme yapamazsınız. T bıçakların kesici yüzeyleri yan yani çevre kısımlarındadır. Bu sebeple, iş parçasına yan taraflarından yaklaşarak kesim yaparlar.

İzleyeceğiniz video da alüminyumdan imal edilmiş döküm boru parçalarının ağız kısımlarına kanal açılıyor. T bıçak dik hareketini borunun iç boşluğunda yapıyor ve ardından XY yönündeki hareketlerle borunun iç kısmından talaş kaldırıyor.
Masaüstü CNC ürün grubundaki cnc routerlar arasında oldukça iddaalıyız. Bu iddaamızda ne kadar haklı olduğumuzu aşağıdaki video ile bir kez daha gördük, sizdehak vereceksiniz.


T çakı ile mini cnc de O ring Kanalı
T çakı ile masaüstü cnc de O ring Kanalı

Görüldüğü üzere yaygın olarak reklam ve mobilya sektöründe kullanılan mini cnc roytır çok farklı uygulamalar için çözüm sunuyor. Farklı sektörlere yöneklik diğer cnc uygulamaları ile ilgili videolara bakabilirsiniz.

Şimdi Ara