CNC ile Kılavuz Diş Çekme

CNC Router ile Kılavuz Diş Çekme

CNC Router tezgahları bir çok farklı amaçla kullanılmaktadır. Bunlardan az bilineni ama vidalama işlemi için mutlaka gerekli olan kılavuz çekme işlemini de mini cnc tezgahlarımız ile yapılabilir.


Mini CNC Router ile Kılavuz Diş Çekme

Diş açma işlemi için en kritik noktalardan biri cnc routerda kullanılan spindle motorun gücüdür çünkü kılavuz ile diş açmak yüksek tork gerektiren bir işlemdir.

Kılavuz çeken cnc makinelerinde dikkat edilmesi gerekenler:

1) Güçlü bir spindle motor.

2) İmalatçının motor kontrol konusunda bilgili olması gerekmektedir. Çünkü cnc router motorunu doğru devirlerde doğru yönde doğru miktarda kontrol etmelidir.

3) Kullanılan çakı ve aparatlar doğru seçilmelidir.

4) CNC Router hassas çalışmalıdır. Çünkü matkap ile açılan deliklere kaçıklık yapmayacak şekilde kılavuz çakısı pozisyonlanmalıdır.

5) Mini CNC’nin gönyesine de dikkat edilmelidir. Herhangi bir gönyesizlikte matkap delik çaplarını büyültebilir. Kılavuzda diş çekerken yamuk gider, dişi bozar ve parça içinde kırılabilir.

    Sahip olduğumuz tecrübemiz, kullandığımız hassas imalat tekniklerimiz ve her zamanda size destek olacak teknik ekibiz ile ihtiyaç duyduğunuz özel işlemeleri için Mini CNC Router modellerimizi inceleyebilirsiniz.


Video görüldüğü üzere hızlı bir cnc kılavuz çekme örneğini izleyebilirsiniz.

CNC Routerlar ile kılavuz diş çekme gibi özel uygulamalar hakkında daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Şimdi Ara