Kuyumcu CNC Router

Masaüstü CNC Router Gümüş İşleme

Geçmişi çok eski tarihlere dayanan kuyumculuk sektörü el emeğinin, detaylı tasarımın, ince işçiliğin doruk noktasıdır. Tabii ki kuyumculuk işleri de gelişen cnc teknolojisinden etkilenmiştir. Altın, gümüş gibi değerli madenler mini cnc router makinelerimizde çok hassas işlenerek, yüksek kalite standardında ürünler olarak çıkar.


Kuyumcu CNC Router Püf Noktakları

Kuyumcu cnc routerları, ahşap işleme makinelerinde olduğu gibi X,Y ve Z eksenlerinde hareket ederek malzeme üzerinde oyma yaparlar. Bronş, kolye, küpe gibi düz plakalarda bu üç eksen yeterli iken yüzük, bilezik gibi silindirik parçalar için torna aynası, divüzör ekseni de gereklidir.

Kuyumcu CNC Router Makinelerinde dikkat edilmesi gerekenler:

1) Kuyumcu ürünlerinin ebat olarak küçük olması sebebiyle makinenin büyüklüğü çok önemli değildir. Bu nedenle mini cncler veya masa üstü cnc routerlar tercih edilebilir.

2) Kuyumcu CNC’lerinde feed rate dediğimiz ilerleme hızının yüksek olması gerekmez, bunun yerine cncnin hassasiyetine önem verin.

3) Kullanılan çakılar, ihtiyaç duyulan ince işçiliği karşılayabilmesi için çok küçük seçilirler (0.3mm kalınlık gibi). İnce bıçak ile sert malzeme üzerinde işlem yapabilmenin sırrı spindle motor devrinin yüksek olmasıdır.

4) Değerli madenler ile frezeleme işlemi yapıldığı için çıkan talaşlarda kıymetlidir. Bu nedenle tozları toplayacak küvet veya kızak keçelerinin sıkı olmasına dikkat edin.

5) Kuyumcu Freze imalatçısının seçimine muhakkak dikkat edin. Çünkü asıl önemli olan parayı verip makineyi almak değil, ihtiyacınız olduğunda muhattap bulabilmektir.

    Sahip olduğumuz tecrübemiz, kullandığımız hassas imalat tekniklerimiz ve her zamanda size destek olacak teknik ekibiz ile kuyumculuk işlemeleri için Masa üstü CNC Router modellerimiz bu iş için biçilmiş kaftandır.


Yukarıda Basit bir cnc gümüş işleme örneğini izleyebilirsiniz. Eğitim olarak yaptığımız bu çalışma cihaz ile yapabileceğiniz en basit işlemedir.

Kuyumcu CNC Routerları hakkında daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Gümüş CNC İşlemesi
Gümüş CNC İşlemesi
Şimdi Ara