Masaüstü CNC – Çinko Levha Kesimi

Masasüstü CNC Çinko Levha Kesimi

Masaüstü CNC Router modelimiz ile müşterimizden gelen çinko kesim videosu. Çinko malzemeden burun amaliyetalarından kullanılan burun ateli yapılıyor.


Masaüstü CNC ile Çinko Kesim

Müşteri referansları önemlidir demiştik. Yaklaşık 2 yıldır Maintek Mini CNC ile 1000 adet üzerinde burun ateli imalatını tamamlamış girişimci müşterimizden gelen çalışma örneği.
Çinko malzeme, demir ve çelik sac levhalara nazaran daha yumuşak ve daha kolay şekillendirilebilir bir malzemedir. Girişimcimiz metal levhayı 1mm kalınlığında iğne uç ile kesim yapmaktadır. Yyarım ila 1mm kalınlıktaki levhaları bu kadar ince bir bıçak ile kesmek tezgahın kalitesinin anlaşılması için oldukça önemlidir.
Bu işlem için, 3 eksen cncnin gerekli özellikleri:

 • 1) Kesinlikle titreme yapmaması
 • 2) Adım ve ölçü kaçırmaması (en ufak beklenmedik harekette bıçak kırılır)
 • 3) Pozisyonlama hassasiyeti
 • Maintek cnc router, yukarıdaki özelliklere fazlasıyla sahiptir. Bu nedenle, işletmenizin güvenilir çözüm ortağıyız.

  Dikkat, CNC Router seçimi yaparken lütfen ürünlere ait çalışma videolarını mutlaka izleyin, mümkünse demo kesimi yaptırın ve müşteri referanslarını dikkate alın!  Videoda işlemi izlediğiniz gibi oldukça yumuşak, güçlü ve hassas hareketler ile kesimi gerçekleştiriyor. CNC almadan önce, lütfen alacağınız cnc router için örnek işleme yaptırın ve gözünüzle görerek test edin!

  Maintek CNC Çinko İşleme Masaüstü Cnc
  Maintek CNC Çinko İşleme
  Burun atel örneği
  Burun atel örneği
  Şimdi Ara