CNC Router Almak mı? Yapmak mı?

Hobi CNC Router Yapımı Mantıklı mı?

Günümüzde cnc teknolojisi bir hayli yaygınlaştı ve hemen hemen bütün malzemelerine internetten bir tık ile ulaşabiliyorsunuz. Aynı şekilde hobi cncrouter yapımı ile ilgili de birçok kaynak mevcut. Bu sitelerde yayınlanan reçeteleri adım adım takip ederek kendi cnc routerınızı yapabiliyorsunuz. Peki bu mini cnc tezgah kendi yaptığınıza değiyor mu?

Evet, basit bir hobi cnc router yapmak çok kolay! Ama “iş görür bir cnc router” yapmak hiç de kolay değildir!

Zaman - Para Terazisi
Zaman – Para Terazisi

1) Harcadığınız zaman bu işin sonucuna değecek mi?

Bir cnc yapmak için öncelikle bir ön araştırma yaparak ihtıyacınız olan ürünleri tespit edeceksiniz. Daha sonra işe yarar bir tasarım yapacak ve bazı parçaların imalatı için koşuşturacaksınız… Ve muhtemeldir ki ilk seferinde başarılı olamayacak ve birçok revizyon yapacaksınız… Bunların hepsi bir hayli zaman demek ve sonucunda çıkan ürün harcadığınız zamana değecek mi? Biz sizin için çooookkkkk fazla zaman harcadık ve çok güzel bir cnc router tasarladık.

2) Kendiniz bir Masaüstü CNC Router yaparak gerçekten daha mı az para harcıyorsunuz?

Hobi CNC Router yapımına başlayacaksınız ve bir çok malzemeye ihtiyacınız var ve buda para demek. Kabul ediyorum ki harcayacağınız para hazır bir masaüstü cnc tezgahdan daha az olacaktır. Peki bu parçalardan bazılarına yanlış kullanım ile hasar verdiğinizi düşünün, bazılarının bozuk çıktığını düşünün, ve doğru dürüst bir muhattap bulamadığınızı hayal edin… Biz bu riskleri sizin için alıyoruz.
Bir de şöyle düşünün cnc router imalatı için harcadığınız zaman boyunca paraya dönüştürebileceğiniz cnc ürünlerinden vazgeçtiniz.

    En önemlisi de bu kadar para ve zaman harcadığınız ürün ya beklentinizi karılamazsa? Hepsi boşa gitmez mi? Terazinin iki kefesinden de zarar etmez misiniz?

3) Profesyonel bir cnc router imalatçısından sadece makine mi alıyorsunuz?

Bizler alışveriş yaparken malesef hem az para vermek istiyoruz hemde en iyisi olsun istiyoruz. Bu yanlış yetmezmiş gibi alacağımız ürünle ilgili maliyet hesabı yaparken sadece kullanılan malzeme fiyatlarını hesaplayıp aradaki farkın hepsini satıcının kar ı olarak görüyoruz. Malesef zihniyet böyle olunca, bizim de imalatçı olarak en sık karşılaştığımız sitem “iki motor, bir mil takıyorsunuz bu kadar fiyat çekiyorsunuz, kendim yarı fiyatına toplarım bir cnc router” oluyor.
Ama aslında bu tip tüketiciler şunları göz ardı ediyor;

– Maintek CNC olarak yüzlerce CNC Router yaptık ve aslında bu yüzlerce makinelik tecrübeyi satın alıyorsunuz.

– CNC Router ile ilgili karşılaşacağınız bütün sorunların sorumluluğunu biz alıyoruz, siz sadece cnc router ile güzel işlere kafa yoruyorsunuz. Unutmayın mini cnclerimizin hepsi garantili ürünlerdir.

– Danışmanlık ve eğitim hizmetleri. Bunu kesinlikle göz ardı etmeyin, diyelim ki cnc routerı binbir zahmet toparladınız, peki nasıl kullanacaksınız? Onlarca farklı malzeme, yüzlerce çeşit bıçak ve çok sayıda talaşlı imalat yöntemi var. Bunların hepsini teker teker deneyerek, internette araştırma yaparak zaman kaybetmek mi daha güzel, yoksa bir telefon ile doğru yöntemi anında öğrenmek mi?
Biz CNC Routerlarımız kullanıldıkça mutlu oluyoruz, bu sebepten ötürü

CNC Router’ınızı bir an önce faaliyete geçirmeniz ve verim almanız için elimizden geleni yapıyoruz.

Sonuç olarak, bir cnc router yapımına başlamadan önce size kendinize şu soruyu sormanızı öneriyorum: Ben hobi olarak bir cnc yapmak mı istiyorum, yoksa hobi olarak bir cnc router kullanmak mı?
Sorunuzun cevabı; hobi cnc router yapmak ise hiç durmayın cnc router yapımı sayfamızı ziyaret edin. Ama siz hobi olarak bir cnc router kullanmak istiyorsanız masaüstü cnc router sayfamızı ziyaret ederek kendinize uygun modeli seçin.

Hobi CNC Router - Pirinç İşleme
Hobi CNC Router – Pirinç İşleme

Aşağıdaki video da genç arkadaşımızın anlattığı tecrübeleri de dinleyebilirsiniz…

Şimdi Ara