Siensi Royter Makinası(Cnc Router)

CNC Router yazılır Siensi Royter okunur

1960’lı yıllarda doğan, 1990 larda duymaya başladığımız siensi royter (cnc) makina teknolojisi günümüzde öyle erişilebilir noktaya geldi ki ufak bir atölyeden öğrenci projelerine kadar herkese göre bir CNC router mevcut. Yabancı kaynaklı her terim gibi CNC kelimesinin yazılışı ve okunuşu (siensi) karıştırılmaya çok açık.

CNC kelimesinin anlamı computer numarical control, yani bilgisayar destekli sayısal kontrol sistemidir. Açılımdan da anlaşılacağı gibi siensi makinaları (CNC makinaları), bilgisayarlı sistemler aracılığıyla otomatik olarak hareket eder ve verilen görevleri yerine getirirler.

Siensi teknolojisi birçok farklı işlevi olan tezgaha adapte edilebilir. Örneğin lazer kesim, freze, torna, router, ebatlama, büküm gibi… Bu tezgahların hepsi CNC, bilgisayar destekli olabilir ama hepsinin yaptığı işlem aslında farklıdır.

Maintek firması olarak biz, siensi roytır olarak okunan ama cnc router olarak yazılan, genellikle reklam ve mobilya sektörünün tercih ettiği geniş işleme alanına sahip hızlı kesim yapabilen köprü tipinde siensi makinaları imal etmekeyiz.

Maintek  siensi royter makinası
Maintek siensi royter makinası

Küçük cnc router modellerinden büyük cnc modellerimize kadar bütün çeşitlerimize yukarıdaki menüden ulaşabilir. Siensi makinesi fiyatları ile ilgili bizi her zaman 0537 595 23 34 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Ayrıca https://www.maintek.com.tr/cnc-router/mini-cnc-router/ adresinde yer alan mini cnc router modellerine de bakabilirsiniz.

Şimdi Ara